Van örökös

2016. augusztus 22., címkék: ifi, fesztivál, erdélyi ifjúsági keresztyén egyesület, erdélyi ike

Augusztus 9-13. között zajlott Szovátán „A világ, ami körülvesz" mottóval a III. Válts irányt! IKE Fesztivál, Erdély egyik legrangosabb keresztény ifjúsági rendezvénye.

Fennállásának kilencvenötödik évfordulóját ünnepeli az erdélyi IKE

2016. február 29., címkék: erdélyi ike, erdélyi ifjúsági keresztyén egyesület, kató béla, ifi, évforduló

1921-ben, a trianoni diktátum után az egyháznak meg kellett újulnia, hogy az új, kisebbségi helyzetben is meg tudjon alakulni. Ebben az időben alakultak meg azok a szövetségek, amelyek ma is az egyházi struktúra alapjait képezik. Kilencvenöt éve alakult meg az Ifjúsági Keresztyén Egyesület (IKE) is, az Erdélyi Református Egyházkerület ifjúsági szövetsége ezért ünnepségsorozatot indított útjára, amelynek megnyitóját február 23-án tartották a kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet dísztermében.